Ara

19.07.2018

Karıncalardan Toz deterjan ile kurtulun - (Denendi)

 www.sozdebilim.com ❤
Merhaba sevgili karıncadan bunalmış konuklarımız. Karıncalardan kurtulmanın yolu
deneme yanılma yöntemi ile geliştirdiğimiz yöntemlerdir. Karıncalardan rahatsızlık duyanlar olarak hepimiz bir nevi bilimsel araştırma yapıyoruz. Başarılı olduğumuzda Nobel ödülü almıyoruz tek farkı bu.
Bu konuda çözüm önerisi sahibinin açıklamasını sizlere sunuyoruz :

" Ben Şerif Çiçekdağ özellikle aylarca türlü türlü şeyler denedim ve en sonunda toz deterjan ile kesin sonuca ulaştım. Kesin diyorum çünkü karıncaların gezdiği her yere toz deterjan serpiştirdim ve saatler içinde karıncalar alanı terk etti ve bir daha da gelmediler.
Dönem dönem tek tük karınca  gördüğümde tekrar deterjan serpiştirme zamanının geldiğini anlıyorum ve yeniden bir kaba/kağıda azıcık doldurup duvar diplerine döküyorum minik çizgi şeklinde. Yıllar oldu karıncalar artık sorun değil.

Karıncalar sorun değil, onlara basıp öldürmekten korktuğum için ayrıca ilaç kullanmak da istemiyorum. Karıncalar zararlı değildir ama evde çoğalınca rahatsız oluyoruz. Onları direkt öldürmeden bir çözüm toz deterjandır. Tabi karıncaların ölüp ölmemesi sizi endişelendiriyorsa o zaman test için minik bir bölgeye dökün ve ertesi güne kadar bekleyin. Ertesi gün ölen karınca varsa tercih sizin.
Toz deterjan yöntemi. keşfime göre karıncalara en az zarar veren bir caydırıcı yöntem olduğu için devam ettim.

Uygulamaya dair önerileriniz ve ya sonucunuzu mutlaka buraya aşağıya yorum olarak yazın. İnsanların karıncalara karşı bir çözüm aradığını bildiğim için bu sayfada yayınlanmasını uygun gördüm. Siz de destek olun. "

diye sözünü tamamladı. Katkılarından dolayı teşekkür ederiz 
Bu yazıyı okuduğunuz için
Teşekkür ederiz.

Paylaşın ve insanları artık aydınlatın.  

www.sozdebilim.com ❤

1 yorum:

Öneriliyor

Neden Hepimiz Cahiliz? - Araştırma

Yıllar yıllar önce yapılan bilimsel araştırmalar ve hatta insanların kıraathanelerde yaptığı sohbetlerde veya 5 çayında yapılan geyikl...